Firma Profilimiz

retek-geri-donusum-nazilli-08

Firma
Profilimiz

Ülkemizin kağıt karton sektöründe faaliyet gösteren en büyük özel kuruluşlarından olan Retek AŞ , 1989 yılında yönetim kurulu başkanımız Polat Güven tarafından Nazilli‘de kurulmuştur. Selüloz, RTC üretimiyle sektöre adım atan Retek AŞ. tamamen doğaya dost, Çevre Bakanlığı’ndan onaylı ve sürekli iletişim halinde olan örnek bir kuruluştur. %100 atık kağıt kullanan firma gri karton ve mukavva üretmekte ve bu şekilde ekonomiye büyük bir katkı sağlamaktadır .

2002 yılında gri karton üretimine başlayan Retek sektördeki çoğu firmadan daha önce bu sektöre adım atmıştır. Son teknoloji makineler kullanarak üretimini gerçekleştiren firmamız; yenilikçi ve yeniliklere açık, inovasyon sürekliliği olan bir firmadır. Yapılan kalite ve kapasite revizyonları neticesinde müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Gri karton üretimindeki başarısını mukavva sektöründe de göstermeyi amaçlayan firmamız 2016 yılında Retek Mukavva Fabrikasını kurmuştur. Kağıt sektöründe dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip firmalarından biridir. Gelişmiş üretim teknolojisi ve otomasyon sistemiyle yılda 40.000.000 kg gri karton ve 20.000.000 kg mukavva üretme kapasitesine sahiptir .

Vizyonumuz

Retek olarak; doğal kaynaklarımızın sınırsız olmadığını, dikkatli kullanılmadığı takdirde bu kaynakların tükeneceği düşüncesi ile bu yola çıktık. Kaynak israfının önlenmesini, atıkların tekrar kullanılarak hayat standartlarının yükseltilebileceği alanında yaptığımız araştırmalar ve çalışmalar sonucu yüzde yüz yerli sermayemiz ile geri kazanım sektöründe ülkemizin lideriyiz. Bu alanda dünya lideri olmak için durmaksızın çalışıyoruz.

Misyonumuz

Çalışmaya başladığımız ilk günden bu yana daima yeni, kaliteli, güvenilir, doğaya saygılı ve çevreci bir firma olarak herkese istediği ürünü en iyi şekilde, en iyi şartlarda ve en kısa zamanda sağlayarak ülke ekonomisinin kalkınmasına fayda sağlıyoruz. Retek olarak her gün tonlarca atığı geri kazanım ile yeni ürünlere dönüştürüyoruz. Yüzde yüz atıklardan, yüzde yüz geri kazanıma uygun üretim yapıyoruz. Atık kağıtların değerlendirilmesi ile hem bu kağıtların çevreye vereceği kirlilik azaltılmakta hem de ağaç kesimini önleme konusunda azimle çalışıyoruz.

Sektörde Öncü

Geri kazanımda sadece bölgemizin değil aynı zamanda ülkemizin de öncüsü olmaktan ve tüm yatırımcılara örnek olmaktan dolayı gururluyuz.

Alanında Lider

Retek olarak geri kazanımda ülkemizin lideriyiz. Asıl amacımız ise tüm dünyada geri kazanımın öncüsü olmak.

İhracatta Marka

Doğal kaynaklarımızı korumak adına çıktığımız bu yolda sadece ülkemizin değil 79 ülkeye yaptığımız ihracatlarla dünyanın tercih ettiği bir markayız.

Translate »